24 Eylül 2010 Cuma

9. Filmekimi Sonbahar Film Haftası (08-14 Ekim 2010)


İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıldan itibaren sinemanın destekçisi LG sponsorluğunda düzenlenen Filmekimi, 8-14 Ekim tarihlerinde Atlas, Beyoğlu ve Cinebonus Maçka G-Mall Sinemalarında izleyicilerle buluşuyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından sinemanın destekçisi LG sponsorluğunda düzenlenen Filmekimi, dokuzuncu yılında yine dünyanın belli başlı festivallerinde gösterilen ve çok ses getiren ödüllü yapıtlarla usta yönetmenlerin son filmlerini izleyicilerle buluşturacak.

Sekiz yıl boyunca Beyoğlu Emek Sineması’nda gerçekleştirilen Filmekimi, bu yıl Emek’in yokluğunda Atlas ve Beyoğlu sinemalarının yanı sıra, Cinebonus Maçka G-mall Sineması’nın 2 ayrı salonunda olmak üzere 4 ayrı salonda izleyicilerle buluşacak. Bu yıl 31 filmden oluşan zengin programıyla 7 gün boyunca 4 ayrı salonda izleyiciyle buluşacak Filmekimi’nde akşam 21.30 seanslarında bir filmin galası yapılacak.

İlk kez düzenlendiği 2002 yılından başlayarak İstanbullu sinemaseverlerden büyük ilgi gören Filmekimi geçen yıl 43.000 kişiyle izleyici rekoru kırmıştı.

Filmekimi’nin programı, 21 Eylül Pazartesi günü İKSV binasında yer alan Salon’da yapılan bir basın toplantısıyla duyuruldu. Basın toplantısında yaptığı konuşmasında LG’nin yalnızca teknoloji geliştiren bir şirket kimliğiyle değil, kitlelerin yaşamlarına değer katan, duyarlılık sahibi bir kuruluş olduğunu belirten LG Marka Pazarlama Müdürü Aysun Şabanlı; “Sinemanın kitleleri bir araya getiren gücüne inanıyor ve sinemaya olan desteğimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda, geçtiğimiz yıl sponsorluk desteği bulamayan en önemli sinema festivallerinden olan Filmekimi’nin, bu yıl sponsorluğunu üstlenmenin heyecanını yaşıyoruz. Sinemaseverler bu yıl, çok ses getiren ödüllü yapıtlarla usta yönetmenlerin son filmlerine LG’nin sinemaya olan desteği sayesinde buluşacaklar.” dedi.

Basın toplantısında daha sonra konuşan Uluslararası İstanbul Film Festivali Direktörü
Azize Tan ise şöyle dedi: “Filmekimi’yle özdeşleşmiş olan, görkemiyle, eşsiz atmosferiyle konuk ettiği izleyicilerini büyüleyen Emek Sineması hâlâ kapalı. Filmekimi,
Emek’in yokluğunda dört sinemaya bölünüyor. Salonsuzluk yalnızca Filmekimi’nin sorunu değil elbette; Beyoğlu bölgesinde zaten sayılı olan salonlar gün geçtikçe azalıyor. Bunun yanında güzel gelişmeler de oluyor kuşkusuz. İlk kez düzenlendiği 2002 yılından bu yana izleyicilerin büyük ilgi gösterdiği, benimsediği, geçen yıl 43.000 kişiyle rekor kıran Filmekimi, geçen yıl, ekonomik krizin de etkisiyle sponsorluk desteği almadı. Bu yıl Filmekimi, sinemaya verdiği değeri çeşitli atılımlarla kanıtlayan LG ile işbirliği yapıyor ilk kez. Nisan ayında Festival’de Geceyarısı Sineması bölümüne destek veren LG, dokuzuncu yılında Filmekimi’ne verdiği sponsorluk desteği ile bizim de heyecanımızı artırıyor.” dedi.

Filmekimi Biletleri 2 Ekim’den İtibaren Biletix’te…
Hafta içi gündüz seanslarında indirim devam ediyor.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Filmekimi biletleri, 2 Ekim Cumartesi tarihinden itibaren

- Biletix satış noktaları
- www.biletix.com ve
- Biletix çağrı merkezi (0216) 556 98 00
- Atlas Sineması gişesinden satışa sunulacak.

Filmekimi’nde geçtiğimiz yıllarda büyük ilgiyle karşılanan hafta içi gündüz seanslarındaki
(11.00, 13.30, 16.00) indirimli fiyat uygulaması bu yıl da devam ediyor: Filmekimi boyunca
hafta içi gündüz seansları sadece 4 TL olacak.
Hafta içi 19.00 seansları ve hafta sonu tüm seanslar tam 12 TL, indirimli 8 TL olacak.
21.30 seanslarında yapılacak Filmekimi Galaları’nın bilet fiyatları ise geçen yıl olduğu gibi 15 TL.
Filmekimi boyunca filmleri en büyük indirimlerle ve öncelikli olarak izleme şansı Lale Kart sahiplerinin olacak. Lale Kart sahipleri biletlerini % 25’e varan indirimlerle alacaklar. Lale Kart sahipleri için ön satış günleri 29-30 Eylül ve 1 Ekim.
Filmekimi gösterim saatleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30.
Filmekimi’nin medya sponsorluğunu CNBC-e, Radikal ve Radyo Eksen üstleniyor.
Filmekimi’nin afişlerini ve tanıtım kampanyasını ise yine Alametifarika gerçekleştirdi.
Kaynak : http://www.iksv.org/filmekimi_2010/
Gösterim Çizelgesi : http://www.iksv.org/filmekimi_2010/Cizelge.asp

Twitter
Facebook
Yahoo
Reddit
Feed

0 yorum:

 

Yaşam ve İnsanlar Düşünce