30 Eylül 2010 Perşembe

1 Ekim 2010 Gösterime Giren Filmler

THE GOOD HEART (İYİ YÜREK)
Yönetmen----Dagur Kari
Oyuncular-----Brian Cox, Paul Dano, Isild Le Besco, Bill Buell
Filmin Türü---Dram
Offical Site----http://www.magpictures.com/profile.aspx?id=7ea23a39-b05c-4109-b707-6b5c2b313fc8
Filmin Konusu-Kendini sigara ve alkole veren huysuz ihtiyar Jacques tesadüf eseri, hayattan vazgeçmiş olan Lucas ile tanışır. İhtiyar adam beşinci kalp krizini de geçirince, sahip olduğu barı devralması için Lucas’ı yetiştirmeye karar verir, ana esaslarını öğretmeye başlar: Asla yeni müşteri alma, müşterilerle dost olma ve bara kadın alma. Ancak bir gece bara gelen April adlı sarhoş hostes, dengeleri altüst eder.

HARBİ DEFİNE

Yönetmen----Hakkı Görgülü
Oyuncular-----Cengiz Küçükayvaz, Önder Açıkbaş, Kemal Kuruçay, Melih Oğuzhan
Filmin Türü---Komedi
Filmin Konusu-Amerikalı bir grup araştırmacı 1960’lı yıllarda İç Ege’nin bir köyünde Karun hazinelerini bulurlar. Günümüzde ölüm döşeğindeki Tahir, 4 erkek çocuğuna, Amerikalıların gelişinden ve yıllardır sakladığı sırrından bahseder ve hayata gözlerini yumar. Bu sır, Uşak’ın bir köyünde bulunan evlerinin altındaki saklı bir hazinedir. Kardeşler, komik olaylarla dolu bir yolculuktan sonra köye varırlar.


THE OTHER GUYS (YEDEK POLİSLER)
Yönetmen----Adam McKay
Oyuncular-----Will Ferrell, Mark Wahlberg, Eva Mendes, Michael Keaton
Filmin Türü---Aksiyon/Komedi/Suç
Offical Site----http://www.theotherguys-movie.com/
Filmin Konusu-New York Polisi dedektifleri Danson ve Highsmith şehrin en sevilen polisleridir. Gamble ve Hoitz’u ise, Danson ile Highsmith’in fotoğraflarının arka plânında ve gözleri kapalıyken görürüz. Onlar kahraman değildir fakat her polisin günü gelecektir. Çok geçmeden Gamble ve Hoitz, görünürde tehlikesiz ama New York şehrinin en büyük suçuna dönüşebilecek bir davaya denk gelirler.

KAVŞAK
Yönetmen----Selim Demirdelen
Oyuncular-----Güven Kıraç, Sezin Akbaşoğulları, Umut Kurt, Cengiz Bozkurt
Filmin Türü---Dram
Offical Site----http://www.kavsakfilm.com/
Filmin Konusu-Güven, bir muhasebe şirketinde şef olarak çalışmaktadır. Mutlu bir evliliği, her şeyden çok sevdiği bir kızı vardır. Kızı da ona çok düşkündür. Güven sıradan bir günün ardından şirketten çıkar, otobüse biner. Evinin bulunduğu ıssız sokak boyunca yürür, oturduğu üç katlı apartmanın önüne gelir. Dairesine girer, üstünü çıkarır, yüzünü yıkar, salondaki kanepeye oturur. Salon boştur. Ev boştur.

CEHENNEM 3D
Yönetmen----Biray Dalkıran
Oyuncular-----Ogün Kaptanoğlu, Tuğba Melis Türk, Pelin Ermiş, Serhan Süsler
Filmin Türü---Korku
Offical Site----http://www.cehennem3dfilm.com/
Filmin Konusu-Yıllar önce engelli çocuklarından utanarak onu öldüren karı-koca… Küçük bir çocuk… Kocasını ünlü bir mankenle aldatan bir kadın… Fotoğrafçı bir koca… Ve insanın derisini kavuran Sekar… Fotoğrafçı, moda çekimi için eski bir mum fabrikasına gider. Hikaye, duvarlarda beliren mesajlar, çıkan yangınlar, vahşice öldürülen insanlar ile gelişir ve sürpriz bir sonuca doğru ilerler.


LEGEND OF THE GUARDIANS (BAYKUŞ KRALLIĞI EFSANESİ)
Yönetmen----Zack Snyder
Seslendirenler-----Emilie de Ravin, Helen Mirren, Hugo Weaving, Geoffrey Rush
Filmin Türü---Macera/Animasyon/Fantastik
Offical Site----http://wwws.warnerbros.co.uk/legendoftheguardians/
Filmin Konusu-Soren, babasının anlattığı Ga’hoole Muhafızları’nın destansı hikâyeleriyle kendinden geçen genç bir baykuştur. Ga’hoole Muhafızları baykuş ırkını kötü kalpli Safkan Olanlar’dan kurtarmak için savaş vermiş, mitsel, kanatlı savaşçılar ordusudur. Soren bu kahramanlardan biri olmayı hayal etmektedir.


KAKO Sİ? (NASILSIN?)
Yönetmen----Özlem Akovalıgil
Oyuncular-----Semahat Garuşanin, Mesut Akusta, Deniz Çakır, Kemal Okur
Filmin Türü---Dram
Filmin Konusu-Ailesi Bosna’dan İstanbul’a göç etmiş olan Semahat, ata topraklarına seyahate karar verir. Yönetmen Fatih, kadının yolculuğunu filme almak ister. Sarajevo’ya varınca Semahat’ın ailesini bulmak için yaptıkları araştırma, yaşanan son savaşın ürpertici gerçekleriyle yüzleşmelerini sağlayacaktır. Hayatta kalma mücadelesi verenler için geçmişin ve geleceğin anlamı yoktur.

Twitter
Facebook
Yahoo
Reddit
Feed

0 yorum:

 

Yaşam ve İnsanlar Düşünce