7 Ekim 2010 Perşembe

8 Ekim 2010 Gösterime Giren Filmler

EAT PRAY LOVE (YE DUA ET SEV)

Yönetmen----Ryan Murphy
Oyuncular-----Julia Roberts, Javier Bardem, James Franco, Richard Jenkins
Filmin Türü---Dram/Romantik
Offical Site----http://eatpraylove-movie.net/
Filmin Konusu-Liz Gilbert, dünyayı gezmeyi arzu eden bir kadındır. Boşanmasının ardından bir yol ayrımına gelen Gilbert, işinden bir yıllığına izin alarak, karakterine hiç uymayan bir şekilde, hayatını değiştirmek için her şeyi riske atacaktır. Harikulâde ve egzotik seyahatleri sırasında, İtalya’da yemek yeme zevkini, Hindistan’da duanın gücünü, Bali’de ise aşkın dengesini yaşar.

MY SOUL TAKE (SATILIK RUH)
Yönetmen----Wes Craven
Oyuncular-----Max Thieriot, John Magaro, Emily Meade, Nick Lashaway
Filmin Türü---Korku
Filmin Konusu-Riverton kasabası 16 önce yaşanan seri katil katliamını geride bırakmış ve artık sakin bir hayat sürmektedir. Ancak kötü ruhlu katil öldürüldüğü gece geri döneceğine ve o gece doğan yedi çocuğu tek tek öldüreceğine yemin etmiştir. Bu efsane şimdi gerçek olmak üzeredir. Kasabada insanlar esrarengiz bir şekilde kaybolmaya başlamıştır. Tüm gözler o gece doğan yedi çocuğa dikilmiştir.


AŞKIN İKİNCİ YARISI
Yönetmen----Mehmet Aslantuğ
Oyuncular-----Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan, Emre Karayel, Gülenay Kalkan
Filmin Türü---Dram/Romantik
Offical Site----http://www.askinikinciyarisi.com/
Filmin Konusu-Kıyıdaki evin kapısı çalınır, evdeki adam yıllar önce terkettiği karısıyla karşılaşır. Ayrılık öncesinde alkol bağımlısı olan adam bir gün çekip gitmiştir. Ayrılık sonrası anne olan kadın, uzak ülkede yeni bir düzen kuruncaya kadar, kızını babasına bırakmak için gelmiştir. Ancak adamın baba olduğundan haberi yoktur. Kadın, yeni hayata doğru yola çıkarken, adam için hiç tanımadığı yeni bir yaşam başlamıştır.

WILD TARGET (SEVGİLİ HEDEFİM)
Yönetmen----Jonathan Lynn
Oyuncular-----Bill Nighy, Emily Blunt, Rupert Grint, Rupert Everett
Filmin Türü---Aksiyon/Komedi/Suç/Dram
Offical Site----http://www.wildtargetmovie.com/
Filmin Konusu-Münzevi bir hayat süren Viktor, orta yaşlı bir katildir. Gerçek hayatta ise annesini mutlu etmeye çalışan bir evlâttır. İşi, kurbanlarından biri olan Rose ile tanışmasıyla sekteye uğrar. Rose’un hayatını bağışlamakla kalmaz, Viktor’un özel dedektif olduğunu zanneden genç bir çırak edinir. Hayatının akışı tamamen değişir, çünkü doğru kadınla tanışmıştır.


STONE (ŞANTAJ)
Yönetmen----John Curran
Oyuncular-----Robert De Niro, Edward Norton, Milla Jovovich, Frances Conroy
Filmin Türü---Dram
Offical Site----http://www.stonemovie.com/stone.html
Filmin Konusu-Emekliliği yaklaşmış olan şartlı tahliye memuru Jack’den, büyükanne ve büyükbabasının cinayetini yangın ile kaza süsü verip örtbas etmeye çalıştığı için hapishanede bulunan Stone’un dosyasını, şartlı tahliye gerekçesi ile yeniden incelemesi istenir. Stone’un hapisten erken çıkabilmesi için Jack’i yepyeni bir insan olduğuna dair ikna etmesi gerekmektedir.

BURIED (TOPRAK ALTINDA)
Yönetmen----Rodrigo Cortes
Oyuncular-----Ryan Reynolds, Robert Paterson, Jose Luis Garcia-Perez, Stephen Tobolowsky
Filmin Türü---Dram/Korku
Offical Site----http://experienceburied.com/index.html
Filmin Konusu-Paul Conroy eski ahşap bir tabuta canlı canlı gömülmüş halde uyanır. Buraya onu kimin, neden koyduğunu bilemese de, kurtulmasına yardım edebilecek tek şey elindeki cep telefonudur. Zamana karşı verdiği bu savaşta en büyük düşmanları telefonun iyi çekmemesi, şarjının az kalması ve havasızlıktır. Buradan kurtulması için sadece 90 dakikası vardır.

Twitter
Facebook
Yahoo
Reddit
Feed

0 yorum:

 

Yaşam ve İnsanlar Düşünce